Jak Naprawić Miniaturkę Youtube Na Facebooku?! Rozwiązanie problemu

Od 10 lat związany jestem ze światem Social Media (nie branżą :>). Swoje początki "kariery" przecierałem tworząc własny serwis społecznościowy w wieku 15 lat. Obecnie współpracuje z najlepszą wytwórnią na świecie Universal Music Group na stanowisku - Digital Specialist :) Bloga założyłem po to, żeby podzielić się z Wami moją wiedzą. Można powiedzieć, że Łysy z Youtube/Facebooka staje się w końcu influencerem.
Poleć jeśli uważasz, że warto :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Cześć! Jeśli na moją stronę przyprowadziła Ciebie wyszukiwarka lub przyciągnął intrygujący nagłówek to znaczy, że masz zapewne problem z miniaturką swojego filmiku na Facebooku. Nie martw się! Po przeczytaniu tego poradnika już nigdy nie zaznasz problemu braku miniatury swojego filmu lub notki z bloga na Facebooku. Metoda jest tak prosta, że nie chce jej już dłużej skrywać tylko dla siebie – bo jak to mówię “Trzeba sobie pomagać”. Otóż zapraszam Was do przeczytania tego krótkiego i efektownego poradnika jak w szybki i efektowny sposób naprawić miniatury Twoich materiałów na Facebooku.

JAK NAPRAWIĆ MINIATURĘ NA FACEBOOKU?!

Naprawianie miniatury na Facebooku ogranicza się tak naprawdę jedynie do wrzucenia linku materiału (w którym nie ładuje się nam na fejsie miniatura) do tzn Debuggera w Facebooku (Kliknij tu). Najczęściej brak widoczności naszej miniatury powoduje pośpiech wrzucającego. Chcemy na szybko wszystko zrobić, zdążyć na czas z publikacją o której poinformowaliśmy naszych fanów i z chwilą kiedy zaraz po wrzuceniu materiału na YouTube, chcemy ją od razu opublikować na Facebooku następuje moment zgrzytu – Miniatura się nie ładuje, dlaczego?

Jest na to prosta odpowiedź. Musimy o tym pamiętać, że Facebook to nie YouTube i YouTube to nie Facebook. Jeśli wrzucamy nowy materiał na YouTube musimy dać mu czas na załadowanie się do końca we wszystkich serwerach z których inne serwisy zaciągają dane do siebie. Nie mamy nigdy pewności z którego Serwera Google, Facebook pobierze miniaturę i nawet jeśli miniatura jest widoczna w Managerze filmów na YouTube może wcale nie być widoczna dla Facebooka. W prostym języku musimy odczekać przynajmniej 5-10 minut (po załadowaniu w pełni filmu na YouTube), żeby później móc go spokojnie opublikować na Facebooku. Jeśli jednak po tym działaniu miniatura filmu nadal nie działa, lub wpadliśmy na pomysł zastąpienia miniatury na nowszą, z ratunkiem przychodzi nam ponownie Facebook Debugger.

JAK NAPRAWIĆ MINIATURĘ ZA POMOCĄ DEBUGGERA FACEBOOKA

Naprawa jest bardzo prosta, wystarczy, że wkleimy link do materiału w którym nie wyświetla nam się miniatura do Debuggera i klikniemy guzik Debugguj. Po kliknięciu guzika Debugguj powinna nam się ukazać w podglądzie właściwa wybrana/lub zmieniona przez nas miniatura naszego filmiku. Jeśli jednak miniatura nadal nam się nie wyświetli – wystarczy kliknąć Scrape Again i poczekać chwilę na załadowanie miniatury. Po tym rozwiązaniu możemy spokojnie ponownie wrzucić nasz link na nasz fanpage z już aktywną miniaturą Musimy jednak pamiętać o tym, że miniaturka może nie załadować się do wcześniej umieszczonych już postów z tym linkiem na Facebooku. Należy wtedy stare linki skasować i opublikować je na nowo na Facebooku.

Uwaga, jeśli po tej operacji mimo wszystko nie wyświetli nam się nadal miniatura naszego linku istnieje metoda alternatywna, która polega na zdebugowaniu linku do filmiku osadzonego w playliście – wtedy mamy 100% pewność, że miniatura nam się zaktualizuje na 100% ( jeśli chcesz wiedzieć jak to zrobić, napisz do mnie )

JAK NAPRAWIĆ MINIATURĘ W PUBLIKACJACH INTERNETOWYCH (BLOGI I STRONY WWW)

Naprawianie miniatur na stronach internetowych i blogach jest trochę trudniejsze. O tym jak to naprawić napiszę w kolejnej notce.

Pozdrawiam Jarosław Kostrzewa. Mam nadzieje, że mój poradnik “Jak naprawić miniaturę na Faceboku” przypadł wam do gustu!

Leave a Reply